Міфологічна і народна психологія.

Міфологічна і народна психологія.

Слайд 1.

Тема: Міфологічна і народна психологія. Психологічна природа анімізму. Фаталізм і магія в ранніх психологічних уявленнях. Ритуали як основа психологічних уявлень. Ініціація та пізнання вікових особливостей психіки. Табу та вшанування мертвих.

Слайд 2.
Душа
(від грецьк. psyhe) уявлялася як сива хмара диму, з'єднана з тілом, але здатна відділятися від нього і знову зливатися з ним.Так, непритомність – це тимчасове, а смерть – остаточне покидання тіла душею.

Слайд 3.

Анімізм (від лат. «аніма» – душа) – світогляд первісної людини, такий рівень розуміння природи, де душа визнається існуючою у всіх природних тілах, явищах та визначає їх безперервні перетворення.

Слайд 4.

Фетишизм — культ неживих предметів – фетишів, які наділяються надприродними властивостями, обожнюються, з ними пов'язується можливість задоволення своїх бажань.

Слайд 5.

Тотемізм — своєрідний культ так званого тотема (totemназва тварини, якійклан надає спеціальнийкульт). Найбільш поширеними (стародавніми) тотемами були тварини.

Слайд 6.

Метаморфози — раптові зміни зовнішньої форми людей та богів. Перетворення людей на тварин і рослини відбивають первісні тотемістичні уявлення.

Слайд 7.

Ритуал — від — лат. ritus— «релігійний обряд») – дія, обряди урочистого характеру, де форма виконання жорстко регламентована, що здійснюються внаслідок своєї символічної важливості та спроможності викликати емоції у присутніх.

Слайд 8.

Ініціації
— звичай, суть якого полягає у переході індивіда з одного статусу в інший, зокрема включення в деяке замкнуте коло осіб (у число повноправних членів племені, в чоловічий союз, круг жерців, шаманів тощо), і обряд, ритуал, що оформляє цей перехід.


Слайд 9.

Табу — (полінезійське «не можна») – система заборон на виконання певних дій. В період первісного суспільства вони регламентували і регулювали життя індивідів і груп (родини, роду, племені та ін.).


Слайд 10.

Смерть не розглядалася як абсолютне протиставлення життю, а тільки як його особливий вид. Поховальні обряди на перших етапах були способами захисту від покійників.


Скріншоти слайдів:
Міфологічна і народна психологія. 0Міфологічна і народна психологія. 1Міфологічна і народна психологія. 2Міфологічна і народна психологія. 3Міфологічна і народна психологія. 4Міфологічна і народна психологія. 5Міфологічна і народна психологія. 6Міфологічна і народна психологія. 7Міфологічна і народна психологія. 8Міфологічна і народна психологія. 9
Файл презентації:
05.06.2016
3497

Коментарі

Немає коментарів. Прокоментуєте першим?