Оновлення навчальних програм: найактуальніше

Оновлення навчальних програм: найактуальніше

Зміни до навчальних програм початкової школи запрацюють уже з 1 вересня 2016 року. Батьки радіють, адже учням спростять справді перенавантажену програму. А от вчителі занепокоєні: як на базі старих підручників втілювати нове? Чи буде оновлено навчально-методичне забезпечення для реалізації змін? Чого чекати майбутнім першокласникам та коли саме зміни торкнуться основної школи? Ці та інші питання вкрай актуальні для обговорення сьогодні.

На даний час під оновлення потрапили 13 навчальних програм. Повністю оновити та представити нову редакцію навчальної програми для початкової школи у Міністерстві освіти і науки обіцяють уже до кінця серпня.

Достеменно відомо лише про деякі нововведення, які мають спростити навчальний процес учням школи І ступеня. Зокрема, у першому класі учні писатимуть не ручками, а простими олівцями. Це має бути позитивна практика, адже учні не боятимуться допустити помилку, а якщо така «прикрість» і трапиться, то з легкістю і без психологічного дискомфорту зможуть виправити написане.

Ще одним пунктом для обговорення стало вилучення так званої «азбуки Морзе для 1 класу»: так батьки називали схематичне зображення речень. Тут думки педагогів розділились: одні стверджують, що графічні конструкції дійсно не варті уваги першокласників, інші ж заперечують їм, вважаючи схематичне зображення речень невід'ємною складовою розуміння поняття «текст» у майбутньому.

Яких ще змін очікувати педагогам? Чи справді учням стане легше навчатись? Як будуть реалізовані зміни до оновлених навчальних програм? Про це та інше детальніше за посиланням: osvita.ua

А нову редакцію програми у текстовому форматі можна переглянути на сайті МОН.

09.08.2016 09:04
3759

Коментарі

Немає коментарів. Прокоментуєте першим?